top of page

ПРАВИЛА, ПО КОИТО ЖИВЕЕМ И РАБОТИМ:

Аненкови лого бизнес

1. Екологичност — във всички наши проекти се придържаме към принципа win-win-win, когато печели бизнес-партньорът, като получава всички инструменти за своя растеж, печели нашият проект, получавайки в замяна пари, с чиято помощ ние продължаваме да се развиваме и израстваме, и печели и обществото, защото получава стимул за по-нататъшен растеж.

2. Прозрачност — ние сме за откритост в нашите отношения с партньорите и екипа ни. Работим по понятни правила и процеси, които са приети от екипа.

3. Скорост — ние поощряваме бързото развитие и помагаме за това на нашите партньори. Постъпилите задачи се стремим да решаваме максимално бързо и добре.

4. Ние не приемаме в екипа си бизнес-партньори, когато виждаме че:

  • не си подхождаме като хора;

  • не можем да им помогнем;

  • могат да създадат повече проблеми, отколкото ние допускаме;

  • изискват достъп по всяко време (телефон, имейл, скайп, месинджър);

  • ако зад този проект (или човек) стоят възможни проблеми със закона или нашите вътрешни правила и принципи.

5. Не поемаме отговорност за резултата от внедряването на нашите препоръки. Съответно, не включваме партньор в проект, ако виждаме, че ще се наложи непрекъснато да мотивираме бизнес-партньора да внедрява това, което му препоръчваме.

6. Не се пазарим. Опитите да се “изтъргува” някаква отстъпка само добавя надценка “за вредност”.

7. Не препоръчваме никого, в когото не сме уверени на 100%. Репутацията е по-скъпа от парите.

8. Не можем да направим успешни нашите бизнес-партньори. Ние само можем да им помогнем да станат успешни много по-бързо.

9. Правим каквото говорим и изпълняваме каквото сме обещали. Ако сме обещали нещо/имали сме някаква договорка с някого — правим или предупреждаваме, защо не се получава (Принцип “казал = направил”), когато приключим даваме обратна връзка, че обещанието (задачата) е изпълнено.

10. Самите ние правим това, на което учим. Обучаваме само на това, което сме проверили на собствен опит.

11. За нас са важни резултатите на нашите партньори. Работата се оценява в разрез: дали тя помага да се постигне заявения резултат или не.

12. Днешните проблеми са следствие на вчерашните неправилни или непълни действия. Днешните проблеми няма как да решим днес, но може да се направят правилни действия, които да доведат до големи резултати в бъдеще.

13. Действието е по-добро от бездействието. По-добре е да направиш нещо, да сгрешиш, да намериш грешката и да я коригираш, отколкото вечно да планираш и да се опитваш да направиш нещата идеално.

14. Вървим напред с това, с което разполагаме. Условията за действие никога няма да бъдат идеални, работим с тези, които са с нас.

15. Стремим се да станем номер едно в това, с което се занимаваме. Това правило се отнася както за проектите ни, така и за членовете на екипа ни. Само собственото желание за развитие на навиците и реалното им усъвършенстване води до растеж. Постоянното обучение и внедряване на нови компоненти в нашата дейност дава нови възможности за растеж на бизнеса в проекта ни и за растеж на екипа.

16. Не дискриминираме. Всички хора са равни. За нас е без значение расата, вероизповеданието, пола или възрастта, ако партньорът работи и има резултат.

17. Работим до резултат, а не формално отчитане на дейност. “Направено” не е еквивалентно на “правя”. Поставените задачи се довеждат до логичен завършек, ако задачата не е довършена или е оставена по средата в продължение на деня, тя не може да бъде отчетена като завършена. Ако главната задача за деня не е изпълнена, това означава, че не можем да завършим работата за деня.

18. Резултатът е крайната полза (измеряема с ценен краен продукт, ЦКП), а не резултат вследствие на конкретно действие. Ако резултатът от действието не носи очакваната полза, то той не се смята за резултат. Липсата на резултат с уважителна за това причина, все едно е липса на резултат.

19. Предоставяме това, което сме обещали и винаги даваме повече, отколкото сме обещали (“обмен с надвишаване”). Правилото се отнася както към взаимодействието между членовете на екипа, така и към лидера.

20. Не се опитваме, а правим. Опитът да се направи нещо не е работа до резултат и не се смята за краен продукт.

21. Бизнесът е безкрайна игра. Задачата на безкрайната игра не е да се спечели някой мач, а да се продължава да се играе, всеки път на все по-високо ниво. Да се опитваш да си победител в бизнеса е безполезно, винаги ще се намери някой, който ще е по-добър от теб.

22. Не променяме правилата назад, а само напред. Всякакви договорености могат да се променят, но само в бъдеще време, но ако нещо се е обещало, то обещанието се изпълнява и едва след изпълнението на обещаното се прилагат нови правила.

23. Коригираме своите грешки. Ако конкретен член на екипа или лидера допусне грешка или неекологично действие, това не се оставя просто така, а се коригира до обещаното (както трябва да бъде) с превишаване.

24. Учим се. Действаме и проживяваме наученото. Отново учим. Отначало се обучаваме. След това внедряваме наученото, анализираме. А след това предаваме знанието и опита на другите в процеса на обучение (екип или колеги), за да може целият този цикъл да се стартира още веднъж на ново ниво.

25. С какви хора не работим (колеги/партньори):

  • хора, чиито вектор като цел е насочен само към “вземане” (криминален или неравностоен обмен);

  • хора, с идеи, насочени към разрушение (онлайн казино, продажба на алкохол, цигари и други подобни);

  • хора, с огромни амбиции, но малък опит/навици (синдром на току-що завършилите бизнес-тренинги и бизнес-академии);

  • хора, които смятат, че всички са им длъжни;

  • хора с ниско етично ниво и морал, занимаващи се с неекологични схеми;

  • хора, съзнателни манипулатори, когато говорят едно, правят друго, а мислят трето;

  • хора, нееднократно неизпълняващи своите ангажименти и задължения.

26. Ние не работим с хора, влизащи в религиозни, военни, политически и/или криминални организации.

27. Ние не сме секта. За нас е важно нашите бизнес партньори да могат самостоятелно да вземат решения и самостоятелно да израстват, с нас или без нас. Именно затова в нашия ключов проект освен процеса на онбординг (въвеждане в проекта) има и процес на аутбординг (стратегическа сесия за това как партньорът самостоятелно да се развива по-нататък).

bottom of page